Skip to content Skip to footer
Piekaramo dzinēju remonts

Veicam visu ražotāju (Mercury, Tohatsu, Yamaha, Evinrude, Honda, Selva, u.c) piekaramo motoru remontdarbus, kompresijas mērīšanu, aizdedzes regulēšanu, detaļu nomaiņas u.c.

Stacionāro dzinēju remonts

Veicam visu ražotāju, tai skaitā Volvo Penta, VW, Yanmar, Mercruiser, Cummins, Nanni, Caterpiler, visa veida remontdarbus un detaļu nomaiņas.

Elektromotoru remonts

Veicam Torqeedo, Minkota remontdarbus.

Apkopes darbi

Regulāra un laikā veikta apkope paildzinās dzinēja kalpošanas (darbības) laiku un degvielas ekonomiju. Apkopes darbi ietver ne tikai eļļu un filtru maiņas, bet arī dažādu gofru, gumiju, trubu, membrānu, pievadu u.c. maiņu. Pie konkrēti nostrādātām motora stundām, ir jāveic attiecīgs darbs vai elementu nomaiņa.

Eļļas un filtru maiņa

Minimālais darbs, kas būtu jāveic regulāri vismaz reizi sezonā jeb attiecīgu pēc motorstundu sasniegšanas, veicot eļļas maiņu obligāti ir jāmaina arī eļļas filtrs.

Dzinēju ieziemošanas darbi

Konservācijas darbi ir komplekss darbu kopums. Dzinēju ieziemošana ir jāveic ikreiz pēc aktīvās sezonas beigšanas. Parasti to dara izceļot laivu vai dzinēju krastā, bet var veikt arī atstājot laivu ziemošanai ūdenī. Ir svarīgi, lai dzinēja blokā nepaliek ūdens, jo, sasalstot, tas saplēsīs dzinēja bloku. Iekonservēšana ir jāveic arī, ja paredzēts laivu ilgstoši nelietot. Pirms dzinēja izdarbināšanas ar antifrīzu, motoram ir jābūt uzsildītam un dzinēja blokam jābūt izskalotam ar tīru ūdeni.

Kapitālais remonts

Dzinēja izcelšana no laivas, izjaukšana, detaļu nomaiņa, spiediena pārbaudes, slīpēšanas un presēšanas darbi.

Dzinēju instalācija

Veicam pilnīgi jaunu dzinēju uzstādīšanu uz konkrētas laivas, lietotu dzinēju uzstādīšanu, bojāta dzinēja demontāžu un jauna dzinēja uzstādīšanu. Dzinēja centrēšana un balansēšana ir viens no svarīgākajiem aspektiem.

Diagnostika

Kļūdu jeb kļūmju nolasīšana ar datora pieslēgšanu dzinējam. Ar diagnostiku  var noteikt kad veikta apkope, cik ilgi dzinējs ir darbojies, pie kādas slodzes un apgriezieniem, dzinēja temperatūra pie dažādiem apgriezieniem, dzesēšanas kvalitāte, termostata darbība, degvielas padeve, spiediens, plūsma, u.c.

Ģeneratoru remonts

Ģenerators ražo elektrību. Tiek saukts arī par palīgdzinēju. Ģeneratoram ir jāveic tādas pašas apkopes, kā iekšdedzes dzinējam.

Starteru remonts

Pastāv mehāniskie starteri un elektriskie starteri. Ar startera palīdzību var iedarbināt dzinēju. Starterim ir jāveic arī apkope, to atvienojot un darbnīcā izjaucot un iztīrot.

Degvielas sistēma

Sastāv no sūkņiem, filtriem, trubām, sprauslām, karburatora, inžektora. Degvielas sistēmai ir jādarbojas nevainojami, jo mazākā kļūme neļaus dzinējam pilnvērtīgi darboties.

Degvielas filtru maiņa

Katram dzinējam ir pat vairāki degvielas filtri jeb elementi. Ir jārūpējas, lai tie vienmēr būtu tīri un mainīti. Kā zināms, pie degvielām tiek piejauktas daudz un dažādas vielas, bet dzinējam ir vajadzīga tikai pilnīgi attīrīta degviela un šo darbu veic degvielas filtri. Ja filtri netiek mainīti, dzinējs nesaņems pietiekami degvielu un apstāsies vai, sliktākajā gadījumā, tiks bojāts sūknis vai citi elementi no iesmidzināšanas sistēmām.

Degvielas tvertņu tīrīšana

Tvertnes ir lielākas un mazākas un dažādu materiālu. Degvielas tvertnes mēs mazgājam un attīram no nosēdumiem. Degvielas tvertnēm tiek ierīkotas inspekcijas lūkas lai varētu kontrolēt tās stāvokli. Degvielas tvertnes vēlams tīrīt regulāri.

Dzesēšanas sistēma

Viena no galvenajām sistēmām ūdenstransporta līdzekļiem ir dzinēja dzesēšanas sistēma. Lai dzinējs nepārkarstu, tas ir jādzesē. To pamatā dara aizborta ūdens jeb jūras ūdens. Ūdens sūknis ar gumijas rotoru/impelleru iesūc auksto ūdeni, atdzesē sistēmu, un ūdens tiek izvadīts kopā ar izplūdes gāzēm caur izpūtēju atpakaļ ūdenī. Impellera maiņa ir obligāti jāveic ne retāk kā ik pa diviem gadiem, bet vēlams pārbaudīt ik gadu. Temperatūrai ir jāseko līdzi visu laiku.