Skip to content Skip to footer
Ūdens sūkņi

12V un 24V darbināmi ūdens sūkņi. Kā populārākie tirgū ir Jabsco un Whale. Nodrošina ūdens padevi no bākas līdz izlietnei vai dušai.

Bilžu sūkņi

Izpumpē ūdeni no dziļākām vietām laivas korpusā. Ir automātiski un manuāli darbības režīmi. Ja ūdens līmenis laivas korpusā sasniedz atzīmi, kur uzstādīts pludiņš, tas automātiski ieslēdzas un izpumpē ūdeni no korpusa. Tas rūpējas par to, lai kuģis nejauši nenogrimst. Tādiem, atkarībā no laivas izmēra, ir jābūt vairākiem.

WC / Dušas

Svarīga komforta funkcija uz jahtas. Ērtāki ir elektriskie tualetes podi (elektriskais sūknis iepumpēs podā ūdeni un aizskalos uz fekāliju tanku.) Ir arī manuālie tualetes podi, kur lai piepildītu podu ar ūdeni, tas ar rokas pumpi pumpējot mehāniski piepumpēsies, noskalos un aizpumpēsies. 

Maisītāji un dušas šļaukas, izlietnes un drenāžas.

Boileri

Paredzēti ūdens uzsildīšanai. Var izdarīt divos veidos. Karstais ūdens tiek uzsildīts caur krasta strāvu 220V, kamēr laiva ir pie piestātnes. Tikmēr uz laivas būs karstais ūdens. Un karstais ūdens boilerī tiek uzsildīts caur dzinēju ar antifrīzu, tas nozīmē ka arī, braucot jūrā, uz laivas patstāvīgi būs siltais ūdens. Boileri ir svarīgi pareizi ieziemot.

Ūdens bākas

Cietas vai mīkstas, plastmasas vai metāla, dažādas formas un tilpuma. Pārsvarā tās tiek ierīkotas jau ražošanas procesā. Bākām ir jābūt aprīkotām ar inspekcijas lūkām, lai būtu iespējams bākas izmazgāt ik pa laikam.