Skip to content Skip to footer
Lūkas

Tās ir kantainas, apaļas, ovālas, taisnstūra, atveramas, neatveramas, bīdāmas. Pie mums iespējams pasūtīt jebkura veida lūkas, arī pēc rasējuma. Lūkām ir jābūt 100% hermētiskām un izturīgām, lai ar viļņiem jūrā tās neizsistu.

Bloki / Trīši

Bloki jeb trīši pārsvarā tiek izmantoti buru jahtām jeb mazajām sporta laivām. Paredzēti buru pievilkšnai vai pacelšanai. Trīšu sistēmas tiek izmantotas, lai mazāks spēks jāpielieto, paceļot lielāku svaru.

Talrepi

Saukti arī par španeriem jeb troses novilcējiem. Tos pārsvarā izmanto, lai nostiprinātu mastus ar vantīm pie klāja, vai savelkot dažādas troses.

Klampes / Klīzes

Tiek uzstādītas uz jahtu un kuģu klājiem. Arī pie piestātnēm. Klampes ir domātas striķu (galu) piesiešanai un nostiprināšanai. Savukārt, klīzes ir iedobes kuģu jeb jahtu bortos (falšbortā), caur kurām uz klampēm tiek novadīti piesienamie gali.

Troses

Uz ūdens izmantojamas, nerūsējošā tērauda troses. Tām ir trīs veidi – mīkstās, cietās un apvalkotās. Buru jahtu mastu nostiprināšanai, troses, kas iet gar sāniem, sauc par vantīm, priekšējo trosi sauc par forštagu un aizmugurējo sauc par ahterštagu. Visas troses ir svarīgi regulāri pārbaudīt un, pie minimāla bojājuma, obligāti nomainīt.

Reliņi

Drošības nolūkam uzstādāmi pa laivas perimetru. Pulēti nerūsējošā tērauda, caur kuriem iet troses. Sastiprināti ar priekšējo un aizmugurējo kurvi. Troses nospriegotas ir ar talrepu. Pasargā, lai cilvēks nepārkrīt pār bortu.

Karabīnes / Šeikeļi

Izmanto, lai savstarpēji sastiprinātu visu kustīgo un nekustīgo takelāžu.