Skip to content Skip to footer
Koka detaļu izgatavošana

Galdniecībā izgatavojam jebkura veida detaļu vai mēbeles – kuteriem, jahtām vai mājām. Pārsvarā tiek izmantots lapu koks.

Lakošana

Izmantojama koka aizsardzībai. Laku var uzklāt izsmidzinot, lakojot ar otu vai uzklājot ar rullīti. Jūrniecībā izmantojamas lakas, kas ir mitruma izturīgas, cietas, elastīgas un UV noturīgas. Lakas ir vienkomponenta un divkomponenta.

Tīkkoka detaļu izgatavošana

Tīkkoks ir plaši izmantojams jahtu un kuteru ražošanā. Lielākā daļa no detaļām uz laivas ir izgatavotas no tīkkoka. Tīks ir patīkams un prestižs materiāls.

Tīka seguma uzstādīšana

Biežāk tīks tiek izmantots jahtu klājā, peldplatformā, salona grīdās, pakāpienos, galdos un citās atsevišķās detaļās. Tīka segumu var uzstādīt gan jaunai, gan lietotai laivai.

Tīka klāja slīpēšana

Tīka segumu savā kalpošanas laikā ir iespējams atjaunot – slīpējot. Noslīpējot tīku un atjaunojot blīvējumu, segums iegūst pilnīgi jaunu izskatu. Slīpēšanai tiek izmantots smilšpapīrs un dažādu formu slīpmašīnas.

Tīka eļļošana

Apstrādājot tīku ar dažāda veida tīkkoka eļļām, var iegūt dažādus toņus. Populārākās tīka eļļas ir caurspīdīga, zeltaina un tropiska toņa.

Tīka balināšana

Tīks ļoti labi spēj sevī uzsūkt netīrumus. Lai tīks iegūtu savu sākotnējo izskatu, to var panākt izmantojot speciālu tīka koka balinātāju. Jāizmanto tikai atšķaidītā veidā un ievērojot pareizu izmantošanu.

Tīka mazgāšana

Lai tīkkoka segums izskatītos labi un kalpoti ilgi, tas regulāri jākopj. Mazgāšanai jāizmanto speciāli tīka mazgāšanas līdzekļi vai arī tīrs jūras sālsūdens, kas iesūksies dziļi porās un, saulē izžūstot, kristalizēsies un attīrīsies.