Skip to content Skip to footer
Glābšanas vestes

Visiem bērniem un pieaugušajiem, patstāvīgi atrodoties uz ūdens, vienmēr ir jābūt uzvilktām glābšanas vestēm. Ir automātiskās vestes, kuras piepūšas uzreiz iekrītot ūdeni. Ir manuāli piepūšamās vestes, kuras piepūšas, paraujot aiz striķīša. Ir speciālas bērnu vestes. Ir drošības vestes. Ir no cieta putuplasta vestes. Vestēm ir jābūt košā krāsā, ar atstarojošiem elementiem un svilpi, lai būtu vieglāk atrodamas jūrā.

Glābšanas plosti

Cik cilvēku uz laivas, tik ietilpīgam ir jābūt glābšanas plostam. Glābšanas plostam ir jābūt sertificētam un regulāri pārbaudītam. Mēs piedāvājam vācu firmas Seacuritas ražotus plostus. Plosti ir mīkstā vai cietā konteinerī. Tiem ir atbilstoši stiprinājumi un savilcēji.

Glābšanas riņķi

Apaļi un pakavveida. Oranži, Delteni, Sarkani ir biežāk sastopamās krāsas riņķiem. Glābšanas riņķiem jābūt uz kronšteina, pie kura ir piestiprināta peldošā virve un gaismas boja. Vienmēr jābūt pa rokai, jo tiklīdz ir “Cilvēks aiz borta” pirmais ir jāmet tam glābšanas riņķis.

Drošības līnes

Atrodoties vienam uz jahtas, obligāti jābūt piestiprinātam pie laivas ar drošības jostu, arī pārvietojoties tā ir jālieto. Sviedlīne ir peldošais gals, kurš ietīts rokturī vai kādā spolē, tā parasti ir piestiprināma pie glābšanas riņķa.

Signālraķetes

Pirotehnika atrodama arī uz glābšanas plostiem. Signālraķetes ir sarkanā krāsā. Tās izšauj kuģim atrodoties briesmās. Tas ir palīgā sauciens. Šāda veida pirotehnikai maksimālais derīguma termiņš ir 3 gadi.

Karogi

Ne tikai valstu karogi. Uz jūras saziņai izmanto arī signālkarogus. Katram burtam ir savs karogs. Karogus paceļ karogmastā.