Skip to content Skip to footer
Karšu ploteri

Piedāvājam dažādu ražotāju karšu ploterus, Raymarine, Garmin, Simrad, B&G. Funkcijas, ko veic karšu ploteri – pozīcijas atrašanās vietu, salikt gala punktus un sastādīt kuģošanas maršrutu, datu attēlošana. Pieejami ar pogām vai skārienjūtīgi.

Dziļummērītāji

Arī Fishfinder. Parasti sastāv no sonāra jeb devēja, kas tiek ielīmēts laivas korpusā (zemūdens daļā) un displeja, kas attēlos dziļumu ciparu veidā vai reljefa veidā.

Instrumenti

Ehalots, Laga, Vējam, Barometram, Šķidruma mērījumiem displejus, kur rādījumi tiek attēloti parasti sauc ar instrumentiem. Motora instrumenti jeb puksteņi rāda apgriezienus, temperatūru, stūres leņķa stāvokli, degvielas līmeni, ātrumu un citus mērījumus.

Autopiloti

Iekārtas kas sastāv no displeja, vadības bloka, hidrauliskā sūkņa vai elektriskās vadības, elektriskā kompasas, stūres indikātora. Tas viss darbojas vienā ķēdē. Ar pogas spiedienu, tās turēs kursu pēc kompasa vai pēc izvēletā kursa uz karšu plotera.

Rācijas

Stacionāras, uzstādītas pie vadītāja vai kapteiņa galda. Satcionārās rācijas ir aprīkotas ar vai bez GPS, ar dublējamu skaļruni, lai dzirdētu arī pie stūres esošais stūrmanis, stacionāras ar atsevišķu antenu, kā arī rokas jeb pārnēsājamās rācijas, mitrumizturīgas un triecienizturīgas.

AIS

Automātiskā identifikācijas sistēma. Ir pieejami tikai AIS uztvērēji (pasīvie) un arī AIS uztvērēji un raidītāji (aktīvie).

Antenas

VHF, TV, Navtex, GPS, FM radio visām raidošām un uztverošām ierīcēm ir vajadzīgas antenas. Ir plastikāta un metāla antēnas, TV un Satelīta antēnas parasti ir apaļos plastikāta vai oglekļa kupolos. Antenas tiek stiprinātas masta topā, uz klāja, uz arkas motorlaivām vai pie reliņiem.

Radars

Radars ir iekārta, lai droši varētu burāt jeb kuģot jūrās un okeānos. Raidoša iekārta, kas raida mikroviļna starus, uztverot objektu, tās atgriezeniskā saitē mikroviļnu starus pārveido bildē un attēlo uz ekrāna. Ir atvērtie un slēgtie radari.

Sonāri

Dažādi sensori uzstādīti laivas korpusā. Sonāri bieži izmantoti zemūdens daļai, kas raida starus, uztver tos un pārveido bildē vai ciparos uz ekrāna. Ir uz priekšu skatāmie sonāri, uz sāniem. Ir tikai dziļuma raidošie pret grunti un atpakaļ. Ir plastikāta vai bronzas ietvaru korpusos.

Video kameras

Kameras, ar kuru palīdzību var novērot, kas notiek uz apkārtējā klāja. Bieži tās uzstāda kuģa aizmugurē un priekšgalā, lai atvieglotu pietauvošanos pie piestātnes.(Parkošanos). Tās aprīkotas arī ar nakts redzamību, kas palīdzēs kuģot naktī.