Skip to content Skip to footer
Velvju remonts

Veicam kuģu velvju demontāžas, montāžas. Liekam virpā un veicam mērījumus. Virpojam un izgatavojam no jauna.

Dzenskrūvju remonti

Lai laiva slīdētu bez vibrācijas un pretestības, ir svarīga pareiza dzenskrūve. Dzenskrūves tiek ražotas no dažādiem metāliem (alumīnija, nerūsējošā tērauda, bronzas) Svarīgi ir apsekot dzenskrūvi pirms katras sezonas sākuma un pārbaudīt, vai nav redzami lāpstiņu bojājumi vai deformācija. Ja gadījumā ir sanācis aizķert grunti, smiltis vai kādu zemūdens objektu, vēlams dzenskrūvi nobalansēt, lai nebūtu vibrācija. Dzenskrūves var apstrādāt ar pretapaugšanas līdzekļiem, lai tās neapaug.

Hidraulikas remonts

Hidrauliskās iekārtas uz laivām un kuģiem ir jāpārbauda un jāseko līdzi to eļļas līmenim. Jāizmanto ir tikai atbilstoša hidraulikas eļļa, kādu paredz ražotājs. Eļļas nedrīkst miksēt. Sistēmas ir jāatgaiso.

Vinču apkope

Pastāv elektriskās, mehāniskās un hidrauliskās vinčas. Vinčas strādā zem lielas slodzes un, lai tās darbotos nevainojami un ar pēc iespējas mazāku spēku pielietošanu, ir jāveic regulāras apkopes izjaucot, izmazgājot, sasmērējot un saeļļojot to.

Sūkņi

Sūkņi mēdz būt vairāki – dzeramā ūdens, netīrā ūdens, notekūdeņu, aizborta ūdens sūkņi, manuālie un elektriskie ūdens sūkņi, bilžu sūkņi, degvielas, augstspiediena un zemspiediena sūkņi, eļļas sūkņi, gaisa sūkņi. Svarīgi ir visi sūkņi, bet, kā viens no pamatsūkņiem ir bilžu sūknis, kas izpumpē ūdeni no dziļākām vietām laivas korpusā. Ir automātiski un manuāli darbības režīmi. Ja ūdens līmenis laivas korpusā sasniedz atzīmi, kur uzstādīts pludiņš, tas automātiski ieslēdzas un izpumpē ūdeni no korpusa. Tas rūpējas lai nejauši kuģis nenogrimst. Atkarībā no laivas izmēra, tādiem ir jābūt vairākiem.

Ūdens sistēmas ieziemošana

Laivu ilgāku laiku nelietojot, vēlams ūdenssistēmu ieziemot jeb iekonservēt. Īpaši svarīgi to izdarīt pirms ziemas sezonas, lai nesasalst. Ieziemot vajag ūdens krānus, dušas, izlietnes, wc, dušas un notekas, boilerus.

Lūkas, Trapi, Platformas

Veicam lūku maiņu, iluminātoru maiņu, blīvējuma maiņu, Hidraulisko platformu un trapu jaunu uzstādīšanu, remontu vai apkopi.

Mastu uzstādīšana / demontāža

Buru jahtām masts ir svarīgākā lieta, tas jāuztur kārtībā un drošībā. Vēlams mastu regulāri nocelt – apkopt, pāraudīt stiprinājumus, vantis, zāliņus, trīšus, ruļļus, apgaismojumu, kniedējumu un stiprinājumus, vēja instrumentus, rādītājus, antenas, kabeļus, savienojumus un citas lietas. Mastam ir jāiztur lielas slodzes, tapēc tas jāuzstāda precīzi un trimēšana jāveic atbildīgi. Mastu uzstādīšanai un noņemšanai parasti tiek izmantots ceļamkrāns.

Apkalumi

Jebkura piestiprinātā papildus lieta laivas korpusam tiek saukta par apkalumiem. Tie ir eņģes, augas, klampes, klīzes, vadulas, līstes, eņģes, falšborta līste, kurvis, reliņš, kronšteini, rāmis, turētāji, un citi. Katrs no apkalumiem pie korpusa ir pareizi jāpiestiprina un jānohermetizē.

Tentu / Pārsegu izgatavošana

Piedāvājam uzstādīt dažādus nosedzošos tentus un pārvalkus, bimini jumtus, sprayhood (šļakatu jumts), caurspīdīgo tenta logu nomaiņu, kniedējuma atjaunošanu, labošanu, matraču un sēdekļu pārvilkšanu.

Buru remonts

Sadarbībā ar Latvijā pazīstamiem buru šuvējiem, piedāvājam buru remontu un jaunu buru izgatavošanu (sadarbībā ar ārzemju buru ražotājiem).

Paklāju un matraču ķīmiskā tīrīšana
Anodu maiņa

Anods ir pozitīvais elektrods, uz tā notiek oksidēšanās process. Ļoti svarīgs elements, kas regulāri ir jāpārbauda, lai tas strādātu. Elektrolīzes ceļā tiek apēsts vājākais metāls. Anodi iedalās trīs daļās: Cinka, Alumīnija un Magnēzija anodi. Atkarībā no ūdens veida, kurā tiek ekspluatēta laiva, ir jāuzstāda attiecīga veida anodi.

Apkures sistēma

Lai vēsākā laikā būtu komfortabli un patīkami pavadīt laiku uz laivas vēlams to aprīkot ar neatkarīgu autonomu apkures sistēmu. Biežākais veids ir gaisa apkures sistēmas, kas darbojas uz dīzeļdegvielu. Uzstādam arī sistēmas ar radiatoru principu, kur sistēmā tiek uzsildīts šķidrums un tas cirkulē caur sistēmu uzsildot elementus.

Kondicionieru un Ledusskapju remonts

Lai sistēma spētu pietiekoši atdzesēt, arī tajā ir jābūt pareizam spiedienam un freona daudzumam. Ja tas sāk sliktāk dzesēt, tam ir nepieciešams remonts.

Mākslīgā tīka seguma uzstādīšana

Piedāvājam uzstādīt mākslīgā tīka segumu Tas izskatās kā dabīgs tīkkoks, taču neprasa īpašas rūpes un kopšanu. Pietiek ar ikdienas mazgāšanu.

Stūres iekārtas

Pastāv manuālās un hidrauliskās stūres iekārtas, kā arī ar dažādu veidu piedziņām – troses vai ķēdes. Jahtām ir stūres rats, rumpelis, pinne, pagarinātājs un avārijas stūre. Jebkuram no elementiem ir jādarbojas nevainojami. Gultņi, bukses, pievadi ir regulāri jāapseko un jāapkopj.

Ķīļa remonts
Ieplēvošana

Ieplēvošanā izmantojam termo rūkošo plēvi, ar kuru var ieplēvot jebkura veida jahtu, laivu, kuteri, helihopteri vai lidmašīnu, māju, jumtu, žogu vai atsevišķas detaļas. Procesa laikā, tiek iestrādātas ventilācijas un piekļuves durvis. Kādu rudenī ieplēvosiet, tādu pavasarī atplēvosiet! Ieplēvošana pasargā no bojājumiem, lūku tecēšanas, klāja seguma atlīmēšanās, korpusa plaisāšanas, mehānismu bojājumiem un citām nevēlamām lietām.

Piestūrētāju instalācija

Palīgmotori ar kā palīdzību atvieglotāk var veikt pietauvošanos ostā vai manevrēšanu šaurās vietās. Ir priekšas jeb Foras un aizmugures jeb Ahtera piestūrēšanas iekārtas. Tās ir tuneļa, slēgtas, izbīdāmas vai ārējas, virs korpusa piestiprināmas. To uzstādīšanu veicam profesionālii un atbildīgi ar daudzu gadu pieredzi.